כפר הסטודנטים

קצרין

קצרין

שיתוף פעולה הדוק מאוד עם מרכז צעירים קצרין שמהווה הבית של כפר הסטודנטים והבסיס לפעולות והרצאות כפר הסטודנטים

סטודנטים בכפר - 24

מהיכן? - כל הארץ ממש

מוסדות ומסלולי למידה

מכללת תל חי, קמפוס אוהלו (מכללת תל חי) מכללת כנרת

קצת עלינו

כפר הסטודנטים פועל במרחב של מועצה מרומית קצרין תוך שיתוף פעולה עם רשויות האזור. 

הסטודנטים שלנו פועלים במגוון תחומים אשר נועדו להדק את הקשר בין הקהילות והישובים המגוונים שבגולן תוך חיזוק ערכי ההדדיות והחוסן הקהילתי של אוכלוסיית הגולן.

הדגש של כפר הסטודנטים שעלים בגולן הוא חיבור האוכלוסייה אל המרחב המהמם של הגולן וחיבור בין המגוון הרחב של סגנונות האוכלוסייה בגולן.

פעילויות בכפר​

שבתות

גינון

לימוד שבועי

טיולים

ארוחות משותפות

סדנאות יצירה

פרויקטים של כפר הסטודנטים:

 

גינה קהילתית

– המלגאים עוזרים בהקמת גינות קהילתיות ביישובי הגולן, אנחנו עובדים כרגע על שתי גינות במושב אניעם ובקיבוץ מרום גולן. לאחר ההקמה המלגאים יעבירו פעילויות שונות בגינה הקהילתית תוך העברת תוכן מגוון וחינוכי.

ליווי ותיקי הגולן

– המלגאים נפגשים עם ותיקי הגולן ומלווים אותם לפעילויות השונות שלהם ובנוסף מעבירים להם קורסים אישיים בתחומי הטכנולוגיה ועוד על מנת לעזור להם לשמור על קשר עם משפחותיהם ברחבי הארץ.

מרכזי למידה

– הסטודנטים נפגשים במרכז הקהילתי בחספין ועוזרים בהעברת תוכן חינוכי במגוון נושאים הכולל עזרה בלימודים וכן מעבירים פעילויות לצעירי הגולן בנושאים כמו אחראיות כלכלית ועד.

שומרי הגולן

– פרויקט בשיתוף ארגון שומרי הגולן שבו הסטודנטים מעברים פעילויות וסדנאות לילדי הגולן בכל אחד מהישובים. בפגישות שלהם הם מלמדים על שמירה על איכות הסביבה ושימור הטבע.

מתכון עם זיכרון

 – המלגאים נפגשים עם משפחות שכולות בבתיהם ומשחזרים מתכונים האהובים של יקיריהם שנפלו. פרויקט ארצי שמחבר את קהילת הסטודנטים למתיישבי הגולן.

שכבת י"ב – המלגאים מעברים פעילויות לתלמידי שכבות י"ב בנושאים של הכנה לשירות הצבאי\שירות לאומי, עצמאות כלכלית וכל מה שצריך שיכין אותם לחיים שאחרי הבי"ס.

אנשי הצוות
שגיא סמרגון
רכז הכפר

בואו לתרום ולהיתרם! הירשמו עכשיו!

רשת "שעלים" דואגת ללוות את הכפרים בהכוונה, הנחיה מקצועית ותמיכה פיזית. בין השאר מעניקה הרשת  לכל סטודנט/ית מלגה בסך 10,000 ₪ לשנה, ולחברים בכפרי הסטודנטים מעניקה הרשת בנוסף – סיוע במימון שכר דירה.

רשת "שעלים"מאמינה בערכם וביכולתם של הסטודנטים לחולל שינוי משמעותי בקרב ילדים ונוער בתקופת לימודיהם האקדמיים. המגע היום יומי עם האוכלוסייה המתגוררת בשכונה מאתגרת, מאפשר לסטודנטים להיחשף ולחשוף את עצמם לפלח אוכלוסייה שאולי לא הכירו בעבר. לחזקם, לעודדם ולגלות את המיוחד והטוב שבהם.

אתם מוזמנים לקחת חלק בסיוע ולאמץ באופן אישי אחד/ת הסטודנטים שלנו העומד/ת בקריטריון מיוחד לבקשת מלגה ייחודית (בד"כ בשל מצב כלכלי) – נתינה מכוונת גבוה אנו נדאג לחבר ביניכם!

צרו קשר

לשאלות ומידע נוסף, אנא השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

שגיא סמרגון
רכז הכפר
2020 © שעלים בקמפוס - כל הזכויות שמורות
דילוג לתוכן