כפר הסטודנטים

גבעה צרפתית – ירושלים

הגבעה הצרפתית, ירושלים

לפרוץ, להתחבר, להמריא

סטודנטים בכפר - 27

מוסדות לימוד

מכללת ירושלים, אוניברסיטה העברית, האוניברסיטה הפתוחה, מכללת הרצוג, מכללת אפרתה, מכללת הדסה

מסלולי לימוד

משפטים, פסיכולוגיה, חינוך, מוזיקה, ביופסיכולוגיה, מחשבת ישראל, מדעי הרוח, ספרות, מדעים

קצת עלינו

בכפר הסטודנטים "ופרצת" 12 סטודנטים מיוחדים במינם (רווקים ורווקות, כמו גם נשואים ונשואות) אשר לומדים במגוון מוסדות להשכלה גבוהה.

הסטודנטים הצטרפו לקהילה בגבעה הצרפתית אשר פעילה בשכונה בשנים האחרונות מתוך אמונה משותפת, כי מדובר בשכונה בעלת חשיבות אסטרטגית, וכי יש שליחות גדולה בלייצר חיים קהילתיים במקום, להגביר את הערבות ההדדית, להרבות תורה ולחזק את האזור וירושלים בכלל (מדובר בשכונת תפר הסמוכה למעונות האוניברסיטה העברית, המתמודדת עם אתגרים רבים, ביניהם אתגור על הזהות היהודית של השכונה, העדר מסגרות חינוך תורניות ועוד).

לדעתנו חיים קהילתיים בהם יש חסד, תורה וחברות אמת הופכים את החיים לטובים יותר לחברי הקהילה ואף לשאר תושבי המקום.

פעילויות בכפר

בכפר הסטודנטים "ופרצת", סטודנטים שלנו מפעילים (בשיתוף אולפנת צביה יצירתית) מרכז לתרבות יהודית "ופרצת", בו מתקיימים קורסים, סדנאות שיעורים, הופעות מוזיקליות, סעודות שבת לסטודנטים ועוד. המקום הפך כבר לשם דבר בירושלים ואף מחוצה לה ומהווה אבן שואבת לצעירים (ולא רק) שמחפשים פעילות ותרבות בעלת עמוד שדרה יהודי.

אנשי הצוות
גד יחזקאל
רכז הכפר

בואו לתרום ולהיתרם! הירשמו עכשיו!

רשת "שעלים" דואגת ללוות את הכפרים בהכוונה, הנחיה מקצועית ותמיכה פיזית. בין השאר מעניקה הרשת  לכל סטודנט/ית מלגה בסך 10,000 ₪ לשנה, ולחברים בכפרי הסטודנטים מעניקה הרשת בנוסף – סיוע במימון שכר דירה.

רשת "שעלים"מאמינה בערכם וביכולתם של הסטודנטים לחולל שינוי משמעותי בקרב ילדים ונוער בתקופת לימודיהם האקדמיים. המגע היום יומי עם האוכלוסייה המתגוררת בשכונה מאתגרת, מאפשר לסטודנטים להיחשף ולחשוף את עצמם לפלח אוכלוסייה שאולי לא הכירו בעבר. לחזקם, לעודדם ולגלות את המיוחד והטוב שבהם.

אתם מוזמנים לקחת חלק בסיוע ולאמץ באופן אישי אחד/ת הסטודנטים שלנו העומד/ת בקריטריון מיוחד לבקשת מלגה ייחודית (בד"כ בשל מצב כלכלי) – נתינה מכוונת גבוה אנו נדאג לחבר ביניכם!

צרו קשר

לשאלות ומידע נוסף, אנא השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

גד יחזקאל
רכז הכפר
2020 © שעלים בקמפוס - כל הזכויות שמורות
דילוג לתוכן